Метрологія
____________________________________________________________

Метрологія

Метрологічна служба ДП "Донецькстандартметрологiя" уповноважена Міністерством економічного розвитку і торгівлі України (з 29.08.2019 р. реорганізовано в Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України) на право проведення повірки засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації та застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології (Свідоцтво про уповноваження № ПК 031-2019 від 03.07.2019 р.).

Еталонна база, допоміжне обладнання та засоби вимірювальної техніки ДП «Донецькстандартметрологія» у достатній мірі забезпечують задоволення вимог наших замовників - підприємств і організацій Донецької області.

Для проведення метрологічних робіт ДП "Донецькстандартметрологiя" має кваліфікований і досвідчений персонал, сучасні еталони, високоточні засоби вимірювальної техніки, випробувальне та допоміжне обладнання.

Відповідно до статті 17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» від 05.06.2014 р. № 1314-VII законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, підлягають періодичній повірці та повірці після ремонту.

Перелік категорій законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що підлягають періодичній повірці, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 р. № 374.

Порядок проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, та оформлення її результатів, затверджений наказом Мінекономрозвитку України від 08.02.2016 р. № 193 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 24.02.2016 р. за № 278/28408.

Метрологічні підрозділи ДП "Донецькстандартметрологiя" розташовані у містах: Краматорськ, Бахмут, Покровськ, Маріуполь виконують метрологічні роботи (послуги) на замовлення підприємств, організацій, суб'єктів підприємницької діяльності, громадян, центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування в рамках наданих повноважень і згідно вимог чинного законодавства, державних стандартів та інших документів, що встановлюють правила проведення метрологічних робіт.

Також метрологічна служба ДП «Донецькстандартметрологія» виконує метрологічні роботи та послуги поза сферою законодавчо регульованої метрології. Дані метрологічні роботи та послуги включають у себе наступні види діяльності:

- перевірку метрологічних характеристик засобів вимірювальної техніки;

- вимірювання технічних характеристик випробувального обладнання;

- контроль вихідних параметрів медичного обладнання;

- точні та високоточні вимірювання в усіх галузях;

- підтвердження вимірювальних можливостей вимірювальних та випробувальних лабораторій;

- науково-технічну допомогу метрологічним службам центральних та місцевих органів виконавчої влади, підприємствам малого та середнього бізнесу.

Корисна інформація